Ogólne

Wrocławska A klasa nadrabia zaległości, mecz o utrzymanie w grupie III, pojedynek rezerw w grupie IV.

2019-04-10 14:17:57

Większość kibiców piłkarskich żyje dzisiejszymi meczami Ligi Mistrzów, ale nie zabraknie też emocji w lokalnej piłce nożnej, a dokładniej we wrocławskiej A klasie, która 10 kwietnia będzie nadrabiała zaległości z pierwszej kolejki wiosny.

Walkower (?) i mecz o utrzymanie w grupie III.

W grupie III należy zacząć od rozegranego już 23 marca meczu pomiędzy Turem Wrocław a Ambrozją Bogdaszowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bogdaszowic 7:1, ale pojawiło się przypuszczenie, że ostatecznie wynik może zostać zmieniony na 3:0 dla Tura, na zasadzie walkowera. Oznacza to, że tabela grupy III może wyglądać następująco:

 

Walka o utrzymanie robi się więc jeszcze ciekawsza, a tymczasem 10 kwietnia o godz. 18:00 w Jaksonowie miejscowa Polonia zagra z Bielanami Wrocławskimi. Mecz ważny nie tylko drużyn biorących w nich udział, ale też dla pozostałych ekip zaangażowanych w walkę o utrzymanie, czyli dla Tura, Sparty oraz Nefrytu. W pierwszej kolejce sezonu Bielany wygrały z Jaksonowem 1:0, natomiast w sezonie 16/17, gdy obie ekipy rywalizowały ze sobą w grupie V wrocławskiej B klasy, jesienią padł remis 2:2, a wiosną Bielany wygrały 7:2. Co ciekawe, goście środowej konfrontacji, pomimo że znajdują się w dolnej połowie tabeli, są jedną z lepiej broniących drużyn w lidze – tylko Wierzbice i Solna straciły w obecnej edycji rozgrywek mniej goli. Gospodarze są po drugiej stronie tej klasyfikacji – bramkarz Jaksonowa musiał najczęściej w grupie III wyciągać piłkę z własnej siatki, więc liczby ogólnie wskazują na faworyta w postaci Bielan Wrocławskich, ale do gospodarze bardziej potrzebują punktów, ponieważ ich byt w A klasie w kolejnym sezonie stoi pod znacznie większym znakiem zapytania.

Pojedynek rezerw w grupie IV.

Gać oraz Marcinkowice należą do mocniejszych dolnośląskich marek piłkarskich w ostatnich latach. Pierwsza z wymienionych drużyn obecnie gra w III lidze, natomiast Sokół poziom niżej. Rezerwy obu klubów trafił w sezonie 18/19 do grupy IV wrocławskiej A klasy i właśnie 10 kwietnia obie te drużyny zmierzą się ze sobą na boisku w Osieku. Gać II zajmuje obecnie trzecie miejsce, z dziewięcioma oczkami straty do lidera (ale meczem rozegranym mniej), natomiast Sokół II krąży w okolicy środka stawki. Trudno określić stawkę tego spotkania, ale pojedynek rezerw tak mocnych klubów może być ciekawym widowiskiem dla obserwatorów wrocławskiej A klasy. Początek zawodów zaplanowano na godz. 17:00.

Fot.: Facebook.com/Sokół-II-MarcinkowiceWróć do listy aktualności