Ogólne

Nowi trenerzy Sparty Wrocław oraz Nefrytu Jordanów Śląski

2019-07-23 10:16:20

Każdego roku w lipcu i na początku sierpnia napływają kolejne informacje o zmianach trenerów w klubach, które poprzedni sezon uznały za nie do końca udany, lub których dotychczasowi szkoleniowcy otrzymali ciekawsze propozycje. Rok 2019 nie jest wyjątkiem, a tym razem możemy poinformować o zmianach w Sparcie Wrocław oraz Nefrycie Jordanów Śląski.

Po dwóch sezonach gry w A klasie Sparta spadła na niższy szczebel, a z funkcją trenera pożegnał się Andrzej Gomołysek. Nowym szkoleniowcem wrocławian został 31-letni Paweł Rzeźnik, do tej pory znany bardziej w okolicach Łodzi, gdzie prowadzi m.in. przez niespełna trzy lata A-klasowy WKS Prosna Wieruszów oraz drużynę juniorów tego klubu.

Jordanów Śląski w ostatnich latach przeszedł głęboką przemianę, a wiosną 2019 musiał oglądać się za plecy, czy aby strefa spadkowa prowadząca do B klasy nie zbliża się za bardzo do Nefrytu. Walka o utrzymanie ostatecznie zakończona została sukcesem, a od kolejnej edycji rozgrywek Jordanów Śląski będzie występował pod okiem Marka Mazura. "Marek Mazur jest wychowankiem WKS-u Śląska Wrocław, w którego barwach rozegrał 115 spotkań (debiut 15/06/1991 z ŁKS Łódź wygrana 2:0, ostatni występ 18/11/1995 ze Stalą Mielec wygrana 1:3) w tym 55 na najwyższym poziomie rozgrywkowym (ówczesna I liga). Najczęściej występował na pozycji lewego obrońcy, czasem przesuwany na lewą pomoc, zdobył dla zielono-biało-czerwonych 3 bramki. Następnie grał w Miedzi Legnica, LKS Jankowy, Varcie Namysłów, Pogoni Oleśnica oraz Niemieckim SG Perl/Besch. Karierę piłkarza zakończył już w barwach LKS Nefryt Jordanów Śląski (ostatni występ 22/06/2014 na wyjeździe z Pumą Pietrzykowice, wygrana 1:6, a Maro był autorem 2 trafień).
Jak już wcześniej wspominaliśmy Marek spędził 10 lat jako trener seniorów Nefrytu, największym sukcesem ligowym było zajęcie III miejsca w klasie A w sezonie 2005/06 (do tej pory jest to najwyższe miejsce ligowe w historii istnienia naszego klubu, powtórzone jeszcze w sezonie 2016/17), natomiast po spadku do B klasy w sezonie 2008/09 już rok później pod jego wodzą Biało Zieloni szybko powrócili do klasy A wygrywając rozgrywki B klasy w sezonie 2009/10 w imponującym stylu. W Pucharze Polski Nefryt pod wodzą „Miśka” najlepszy wynik to ćwierćfinał okręgu Wrocławskiego w sezonie 2005/06, gdzie po drodze eliminowano m.in. Strzeliniankę Strzelin, III ligowego Gawina Królewska Wola oraz Widawę Bierutów. Taki wynik w Pucharach udało się powtórzyć jedynie w sezonie 2015/16 pod wodzą Józefa Kostka.
Ostatnie 4 lata Marek spędził jako szkoleniowiec Zielonych Łagiewniki, którzy występują w Wałbrzyskiej klasie A. Najlepszym miejsce osiągniętym przez Zielonych pod wodzą naszego coacha to 3 w sezonie 2016/17.
" - czytam na profilu FB Jordanowa Śląskiego, który w sezonie 2019/2020 będzie występował w grupie IV wrocławskiej A klasy.Wróć do listy aktualności