Ogólne

Józef Klepak szefem skautingu Akademii Śląska Wrocław

2019-07-17 13:57:43

Józef Klepak karierę piłkarską zaczynał we wrocławskim Śląsku, z którym przez lata był związany jako piłkarz oraz jako trener. Teraz wraca na Oporowską, by zostać szefem skautingu Akademii Śląska Wrocław.

Józef Klepak odpowiadał za stworzenie pierwszego działu skautingu we wrocławskim klubie, jeszcze za kadencji trenera Ryszarda Tarasiewicza. Miał bardzo duży udział w sprowadzeniu do WKS-u takich piłkarzy jak choćby Rok Elsner czy Waldemar Sobota – zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław. Jego najważniejszym zadaniem będzie profesjonalizacja skautingu grup młodzieżowych, przy ścisłej współpracy z działem skautingu i analiz I zespołu. - czytamy na stronie slaskwroclaw.pl.

Klepak karierę zaczynał w Śląsku Wrocław, następnie grał w Odrze Wrocław i nawet kilka razy wystąpił w barwach reprezentacji Polski do lat 16. niestety, kontuzja przekreśliła dalsze plany piłkarza, ale też była powodem zwrócenia się Józefa Klepaka w stronę rzemiosła trenerskiego. Przez 10 lat pracy w Śląsku Wrocław przeszedł wszystkie szczeble trenerskie, od trenera trampkarzy, przez trenera bramkarzy, po II trenera pierwszego zespołu. Jako I trener pracował m.in. w Miedzi Legnica, Moto-Jelczu Oława, Orle Ząbkowice Śląskie, Gawinie Królewska Wola i przez niemal 20 lat prowadził młodzieżowe reprezentacje DZPN we wszystkich kategoriach wiekowych. Kibice lig niższych mogą pamiętać Klepaka z ławki trenerskiej Polonii Wrocław, czy Wiwy Goszcz.

Fot.: Krystyna Pączkowska (slaskwroclaw.pl)
Wróć do listy aktualności