Ogólne

Derby i mecze na szczycie, czyli propozycje na najbliższy weekend dla kibiców strefy wrocławskiej

2019-05-03 16:51:20

1 maja przyniósł sporo emocji i ciekawostek w lokalnej piłce możnej, a przecież grała tylko część drużyn regularnie walczących o punkty w niższych ligach. Przed nami kolejny weekend i, jak zwykle, jest kilka meczów, które szczególnie przykuwają uwagę kibiców.

 

We wrocławskiej klasie okręgowej przyjemnie zapowiada się pojedynek Brzeziny ze Środą Śląską. Nie dość, że obie drużyny są w szerokiej czołówce ligi, to jeszcze obie reprezentują powiat średzki, więc szykuje się walka nie tylko o punkty, ale też o panowanie w regionie. Początek zawodów 4 maja o godz. 17 w Brzezinie.

 

W grupie I wrocławskiej A klasy walka o awans tak naprawdę dopiero się zaczyna, a jeszcze ciekawiej zrobiło się po porażce Obornik Śląskich ze Szczepanowem 0:1 (gol w 90. minucie spotkania), ponieważ taki wynik otwiera Malczycom drogę do przejęcia pozycji lidera. Sęk w tym, że 4 maja Odra na swoim terenie zmierzy się z trzecią siłą ligi, czyli Brzegiem Dolnym, który od pierwszej lokaty dzielą obecnie cztery kroki. Początek zawodów o godz. 15.

 

Schodzimy na szczebel niżej, czyli do B klasy wrocławskiej, a dokładniej do grupy V, gdzie na pierwszym miejscu znajduje się Zbytowa, natomiast dwa punkty za liderem podąża ekipa z Chwałowic. 5 maja godz. 17 Dolomit na swoim terenie podejmie pierwszą się ligi, także mecz na absolutnym szczycie, którego wynik może być kluczowy w grze o pierwsze miejsce.

 

Ważne i ciekawe zawody rozegrane zostaną również w grupie IV wrocławskiej B klasy. Druga w stawce Perła Węgrów wybierze się na obiekt AP Oleśnica, znajdującej się na czwartej lokacie. Obie drużyny dzieli różnica siedmiu punktów, ale AP rozegrała jeden mecz mniej. Trudno powiedzieć, czy Oleśnica włączy się na poważnie w grę o mistrzostwo, ale choćby w najbliższą niedzielę może sporo namieszać. Podobnej kategorii zawody rozegrane zostaną w grupie VI. Wicelider z Kurowa zagra w roli gospodarza z czwartą w tabeli Świętą Katarzyną, która do lidera traci już jedenaście oczek, ale pokonując w niedzielę Logan, może odcisnąć wyraźny ślad na walce o mistrzostwo. Trudne wyzwanie czeka też na ekipę z Chwalimierza, która pędzi na czele grupy IX wrocławskiej B klasy. Błękitni na wyjeździe zmierzą się z trzecim w tabeli Ciechowem, który wyprzedzają o cztery punkty (przy jednym meczu rozegranym mniej). W lidze tej pada ostatnio sporo goli, znaczną część z nich zdobywają właśnie gracze z Chwalimierza, więc kibice mają sporo argumentów, by oczekiwać piłkarskich fajerwerków.


Fot.: Dolpilka.pl
Obiekt sportowy w Brzezinie, sierpień roku 2017,
czyli pierwszy mecz Mechanika we wrocławskiej klasie okręgowej.
No i ten transparent: "Wenger out, Kucharski in" :)Wróć do listy aktualności