Ogólne

1 maja z lokalną piłką nożną, ciekawe mecze w jeleniogórskiej i legnickiej A klasie.

2019-04-30 12:01:07

1 maja większość z nas odpoczywa, a kibice lokalnej piłki nożnej będą mogli spędzić ten czas na oglądaniu meczów ekip występujących niższych ligach. Ciekawych meczów można szukać na pewno we wrocławskiej klasie okręgowej, ale również w jeleniogórskiej i legnickiej A klasie dojdzie do pojedynków o podwójną stawkę.

IV liga

W grupie zachodniej IV ligi przyjemnie dla oka zapowiada się pojedynek Prusic z Wałbrzychem, ale większy ciężar będą jednak miały chyba punkty do podniesienia w starciu Barda z Ząbkowicami Śląskimi, czyli dziesiątej oraz jedenastej siły w lidze. W przypadku pierwszego z wymienionych meczów Górnik niby ma jeszcze szanse na dopadnięcie Śląska II, w drugim z wymienionych spotkań zmierzą się ze soba zespoły, będące bardzo blisko strefy spadkowej, a nawet w jej bezpośrednim zasięgu. Warto też zwrócić uwagę na mecz Wołowa z Żernikami Wrocław... Piast jest bliżej środka tabeli, raczej mało kto obstawi spadek wrocławian, ale do utrzymania jeszcze trochę punktów będzie potrzebnych, a o te może być trudno w starciu z walczącym o życie MKP.

Klasa okręgowa

Spośród czterech okręgówek, tylko wrocławska zagra 1 maja, na pozostałe kibice muszą poczekać do weekendu. Szukanie hitu w tej lidze, to jak szukanie drzewa w lesie - cała liga jest jednym wielkim hitem, o czym przekonać się można jednym rzutem oka na tabelę:

1 maja we wspomnianej lidze rozegrane zostaną trzy mecze: o godz. 12.00 spadająca z ligi Strzelinianka na swoim terenie zmierzy się z walczącym o utrzymanie Parasolem, o tej samej godzinie grająca o najwyższe cele Sobótka podejmie Radwanice, dla których każdy punkt zdobyty lub stracony jest na wagę być lub nie być w klasie okręgowej. O godz. 14.00 Energetyk Siechnice powalczy z Wiwą Goszcz... tak jak Siechnicom trudno będzie utrzymać się w lidze, tak samo Wiwie trudno będzie dogonić strefę awansu. Ale piłka w grze, do końca sezonu dziewięć kolejek.

A klasa Wrocław

W grupie I wrocławskiej A klasy 1 maja rozegrane zostaną trzy pojedynki, a w każdym z nich zagra zespół, który walczy o konkretny cel. Tracący wiosną punkty Bór wybierze się do grającego trochę w kratkę, ale jednak zawsze groźnego Szczepanowa i bardzo możliwe, że na trybunach znajdzie się paru kibiców i zawodników Malczyc, ponieważ ewentualna porażka Boru otworzy umożliwi Odrze strącenie obecnego lidera ze szczytu. Tymczasem ostatni w tabeli Białków wybierze się do Lubiąża, natomiast otwierający strefę spadkową Bukówek jedzie do Korzeńska, także obie zagrożone relegacją ekipy zmierzą się na wyjazdach z rywalami z górnej połowy tabeli. Pozostałe A-klasowe ligi Wrocławia 1 maja pauzują, więc pozostaje emocjonować się potyczkami w grupie I.

A klasa Jelenia Góra

W jeleniogórskiej A klasie zagrają wszystkie trzy ligi, ale szczególną uwagę warto zwrócić na jeden z meczów w grupie I. Pędząca na czele tabeli Lechia Piechowice na wyjeździe zmierzy się z KS budowlani Wojcieszów, zajmującymi trzecie miejsce w lidze. Mecz ciekawy, ale faworytem zarówno w tym spotkaniu, jak i w całym sezonie jest Lechia, która drugie w tabeli Kowary wyprzedza o siedem oczek.

A klasa Legnica

W rejonie legnickim również zagrają wszystkie trzy A klasy i również tym przypadku szczególną uwagę warto zwrócić na pojedynek w grupie I. Tym razem zdobyte lub stracone punkty będą miały naprawdę spore przełożenie na układ sił w górnej części tabeli, a mowa o meczu Kalina Sobin - Dragon Jaczów.Tak wygląda szczyt tabeli opisywanej ligi, także ciężar punktów, jakie są do podniesienia w pojedynku Kaliny z Dragonem jest dość spory, a mecz ten zapowiada się na jedno z ciekawszych starć na Dolnym Śląsku 1 maja 2019.Wróć do listy aktualności