Klasa Okręgowa (Wrocław)

Kolejny weekend z wrocławską Okręgówką i kolejny hit z udziałem beniaminka z Prusic

2017-09-22 13:26:14

Już w sobotę o godz. 11:00 rozpoczniemy zmagania we wrocławskiej Klasie Okręgowej, a zakończymy w niedzielę, około godz. 19:00. O ile w przypadku meczu otwarcia faworyt jest oczywisty i raczej nie powinniśmy spodziewać się wyrównanego widowiska, to na sam koniec terminarz przygotował dla nas zdecydowany hit kolejki.

SOBOTA

Wrocławska Klasa Okręgowa powinna rozpocząć weekend w sobotę o godz. 11:00 meczem Kątów Wrocławskich z Czarnymi Jelcz-Laskowice, ale w tym przypadku raczej nie możemy spodziewać się super widowiska, a brak trzech oczek w kieszeni gości byłby sporych rozmiarów ciekawostką. Poza tym kolejka zapowiada się nieźle, jednym z ważniejszych meczów soboty można nazwać chyba ten z udziałem Radwanic i Brzegu Dolnego, czyli dwóch zespołów bez zdobytego jeszcze punktu w obecnej edycji rozgrywek. Kolektyw miał jednak na pierwszej prostej znacznie trudniejszych rywali, beniaminek walczył już z Kobierzycami, Prusicami, czy Brzeziną, ale w starciach z niżej notowanymi ekipami też nie punktował, także terminarz nie musi być wyznacznikiem formy.

„Czarnym koniem” szóstej kolejki może okazać się mecz w Żórawinie, gdzie stawi się lider ze Środy Śląskiej. Goście, cieszący się na razie z kompletu zwycięstw, ugrali ponad dwa razy więcej punktów niż ich najbliższy rywal, ale KS poważnie poturbowany został tylko przez Prusice. Ewentualne potknięcie Polonii nie będzie niespodzianką roku, choć oczywiście goście wystąpią w roli faworyta, podobnie jak Kobierzyce w pojedynku z Wratislavią. Przyjemnie też zapowiada się spotkanie Bierutowa z Sobótką. Widawa odpaliła na początku sezonu, na razie zawędrowała na najniższe miejsce podium, natomiast Zachód punktuje trochę w kratkę. Sobótka trzy razy grała na wyjazdach, nie odniosła jeszcze w delegacji zwycięstwa, ale remisem na obiekcie w Kobierzycach pokazała, że słabsze wyniki na obcych placach gry nie muszą być postrzegane jako regularność. Sobótka jednak wciąż ogrywa się po letniej przebudowie, a że jest tam komu się ogrywać, to po tej drużynie można, a wręcz powinno spodziewać się dobrej gry oraz walki o pozycję wyższą niż środek tabeli.

HIT KOLEJKI

Przyjemnie będzie w sobotę, ale to na niedzielę terminarz wrocławskiej Klasy Okręgowej szykuje dla nas danie główne, w postaci pojedynku Prusic z Brzeziną. Druga kolejka z rzędu, w której w jednej z głównych ról występuje wciąż niepokonany w lidze od 25 września 2016 roku Orzeł – tydzień temu było wysokie zwycięstwo nad spadkowiczem z Kobierzyc, a teraz czas na beniaminka. Beniaminka, który również popisuje się na świetną formą, i to nie tylko w tym sezonie, ponieważ do zeszłego tygodnia Mechanik należał do wąskiego dolnośląskiego grona zespołów  z kompletem zwycięstw w 2017 roku. Jedna porażka jednak niczego nie zmienia, w środowym starciu pucharowym podopieczni trenera Jacka Kucharskiego wyeliminowali IV-ligowy Wołów, a w ostatnim tygodniu świetną formą popisał się Bartłomiej Matyja, który w meczu ligowym i pucharowym ustrzelił po hat-tricku. Po drugiej stronie mamy Grzegorza Rajtera, dla tego zawodnika „trójka” nie jest czymś niecodziennym, także przy okazji pojedynku świetnych ekip, będziemy mogli oglądać pojedynek pierwszego i trzeciego strzelca sezonu wrocławskiej Okręgówki. Zdecydowanie hit kolejki, a jego początek zaplanowano na 24 września,  godz. 17:00, na obiekcie sportowym w Prusicach.

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH STRZELCÓW

Jak już zostało wspomniane, w meczu Prusic z Brzeziną czeka nas pojedynek czołowych strzelców wrocławskiej Okręgówki, czyli Grzegorza Rajtera i Bartłomieja Matyi. Pierwszy z wymienionych w poprzedniej kolejce strzelił dwie bramki, natomiast napastnik Mechanik trzy razy pokonał bramkarza Radwanic, a kolejną trójkę Matyja zaaplikował w środowym meczu pucharowym bramkarzowi Wołowa. Również Alan Reszka z Sadowic zgarnął trójkę w weekend i szczyt klasyfikacji najlepszych strzelców w tym momencie prezentuje się następująco:

9 – Grzegorz Rajter

7 – Alan Reszka

6 – Bartłomiej Matyja

5 – Wojciech Ciołek, Krzysztof Rożek (Polonia Środa Śląska), Maciej Bogacki (Energetyk Siechnice), Przemysław Kiełcz (KS Żórawina), Sebastian Muller (Widawa Bierutów)

Fot.: Dolpilka.pl

Obiekt sportowy w Prusicach.

MZWróć do listy aktualności