Ogólne

Startuje centralny szczebel futsalu w Polsce, Dolny Śląsk będzie reprezentowany przez jedną drużynę

2017-09-21 17:58:25

Już w najbliższy weekend startuje poziom centralny futsalu w Polsce, choć na ekstraklasę będziemy musieli poczekać jeszcze tydzień. 23 i 24 września na parkiety wracają zawodnicy I Ligi Futsalu, a właśnie te rozgrywki powinny w sezonie 17/18 mocniej nas zainteresować, ponieważ tutaj mamy reprezentanta naszego województwa.

W poprzedniej edycji rozgrywek Dolny Śląsk był reprezentowany na centralnym szczeblu futsalu przez dwie drużyny, lecz latem wycofał się Euromaster Głogów i obecnie mamy jednego przedstawiciela w polskiej piłce nożnej halowej. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice od dwóch lat widnieje na futsalowej mapie Polski i od momentu narodzin występuje w I Lidze Futsalu, czyli drugim szczeblu piłki nożnej halowej w Polsce. O ile pierwszy sezon był ciężki - Orzeł skończył na przedostatnim miejscu - to w kolejnym poszło już znacznie lepiej i awans do ekstraklasy ekipa z Jelcza-Laskowic przegrała dopiero w barażu z Constract Lubawa. W zaczynającej się już niebawem edycji rozgrywek Orzeł oczywiście chce walczyć o najwyższy cel, czyli o promocję do ekstraklasy, którą bezpośrednio można uzyskać zajmując pierwsze miejsce, natomiast druga lokata upoważnia do gry w barażach.

Na stanowisku trenera bez zmian, ekipą z Jelcza-Laskowic nadal dyryguje Jesús Chus López García, a orkiestra hiszpańskiego szkoleniowca trochę powiększyła w trakcie letniej przerwy. Maciej Foltyn, Igor Borowicz, Jan Rojek, Artur Ząbek oraz Victor Andrade z Brazylii – ci zawodnicy wzmocnili kadrę Orła przed nowym sezonem, a można dodać jeszcze Pawła Synowca i Kamila Żbika, którzy w klubie są już od zimy, ale teraz powinniśmy oglądać ich regularniej na parkiecie w Jelczu-Laskowicach. Piłkarze Orła solidnie przepracowali okres między sezonami, trenowali nawet sześć dni w tygodniu, czasami trzy razy dziennie, a już 24 września 2017 roku będą mogli sprawdzić formę w grze o punkty ligowe.

„Na pewno trudnym przeciwnikiem będzie UMCS Lublin, który gra solidny futsal, ułożony, taktyczny. Przypuszczam, że mocny będzie Berland Komprachcice, ale to już totalnie inny futsal niż UMCS, bardziej siłowy. Zawsze mocna jest Gwiazda Ruda Śląska, ich też trzeba brać pod uwagę w grze o najwyższe cele. Myślę, że mocny może być beniaminek z Gliwic - na Śląsku jest wielu piłkarzy futsalowych, a głównym architektem tego projektu jest drugi trener reprezentacji Polski, Błażej Korczyński. Odra Opole może też być ciekawą drużyną... powiem szczerze, że mocno wyrównana zapowiada się ta liga. Jeżeli ktoś nie odskoczy na początku, to wydaje mi się, że rywalizacja będzie bardzo wyrównana do samego końca. Jest kilka mega solidnych zespołów i są też trudne tereny, jak np. Nowiny, czy Rzeszów, gdzie będzie ciężko nawet mocnym przeciwnikom. W tym sezonie może być to bardzo ciekawa liga.” – mówił Sebastian Bednarz, głównodowodzący projektem KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice i chyba jeden z największych pasjonatów futsalu w Polsce.

***

Pierwszy mecz sezonu 17/18 Orzeł zagra na swoim terenie, czyli w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji, przy ul. Oławskiej 46 w Jelczu-Laskowicach, 24 września 2017 (niedziela) o godz. 14:00, a przeciwnikiem dolnośląskiego zespołu będzie Berland Komprachcice. Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł (ulga dotyczy studentów, emerytów i rencistów), natomiast kobiety i dzieci do 12. roku życia mogą oglądać zawody za darmo. W centrum Sportu i Rekreacji można również nabyć karnety na sezon – normalny kosztuje 100 zł, ulgowy 60 zł.

Fot.: Dolpilka.pl

Na zdjęciu drużyna KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice,

jedyny reprezentant Dolnego Śląska na szczeblu centralnym futsalu.

MZWróć do listy aktualności