Puchar Polski

Wyniki i ciekawostki środowych meczów Pucharu Polski na Dolnym Śląsku

2017-09-20 18:38:08

20 września 2017 roku rozegrane zostały mecze Pucharu Polski we wszystkich czterech strefach Dolnego Śląska. Niespodzianek było niewiele większość z nich trafiła się w strefie wrocławskiej, a do największej doszło chyba w Łozinie, gdzie w środę stawiła się IV-ligowa Wiwa Goszcz. Również dwaj nowicjusze wrocławskiej Okręgówki wygrali z wyżej notowanymi zespołami, a ponownie sporą dawką emocji kibiców uraczyła Wratislavia Wrocław. Najwyższe wyniki padły natomiast w okolicach Wałbrzycha.

TRZEJ MUSZKIETEROWIE

Zanim przejdziemy do wyników wszystkich meczów na Dolnym Śląsku, warto wyróżnić trzy najniżej notowane drużyny, które nadal grają w Pucharze Polski. Chodzi o KS Łozina, Czarnych Białków (obie ze strefy wrocławskiej) i Dragon Jaczów (strefa legnicka), występujących co weekend na poziomie A Klasy. Łozina jest ogólnie sprawcą chyba największej pucharowej niespodzianki w województwie, bo tak można nazwać wyeliminowanie przez KS IV-ligowca z Goszcza. KS wygrał z Wiwą 4:2, a tymczasem Białków na swoim terenie podejmował reprezentującą wrocławską Klasę Okręgową Środę Śląską, w regulaminowym czasie gry obie ekipy strzeliły po jednej bramce, a w karnych lepiej spisali się gracze Czarnych, którzy awansowali do kolejnego etapu. Najłatwiejszą przeprawę miał natomiast Jaczów... który tak naprawdę nie miał żadnej przeprawy. Legnicki OZPN znany jest z dziwacznych pomysłów i takim popisał się również w przypadku Pucharu Polski, przyznając aż pięciu ekipom wolne losy, a jedną z nich był właśnie Dragon Jaczów.

WROCŁAW

We Wrocławiu ciekawostkę mieliśmy jeszcze zanim Puchar Polski doczekał się pierwszego gwizdka, a bohaterem ciekawostki była oczywiście ekipa z Kątów Wrocławskich. Jak zwykle w ostatnich miesiącach, ciekawostka nie jest powodem do dumy dla graczy Bystrzycy, którzy 20 września nie stawili się na meczu pucharowym w Szczepanowie i to właśnie A-klasowi Zjednoczeni awansują do kolejnego etapu. W przypadku Kątów Wrocławskich był to już czwarty walkower w trwającej edycji rozgrywek.

Całkiem ciekawe zawody oglądali kibice zgromadzeni na boisku w Żórawinie, gdzie stawiła się ekipa z Sobótki, co oznaczało pojedynek dwóch reprezentantów wrocławskiej Klasy Okręgowej. Tylko jedna bramka padła w tym spotkaniu, strzelili ją gracze KS ale Zachód, chociaż mecz musiał kończyć w dziewięciu, nie odpuszczał. Nie udało się jednak gościom wyrównać i to Żórawina znajdzie się w następnym etapie Pucharu Polski.

Nieźle zaprezentowali się w środę dwaj beniaminkowie wrocławskiej Klasy Okręgowej, a dokładniej Brzezina oraz Mirków. Pierwsza z wymienionych ekip w Pucharze Polski wygrała 5:2 z IV-ligowym Wołowem, natomiast GKS wygrał aż 4:0 z Sokołem Wielka Lipa, także drużyny, które jeszcze kilka miesięcy temu walczyły w A Klasie, skasowały IV-ligowców.

Za największą na razie niespodziankę dnia, i to nie tylko w strefie wrocławskiej, uznać można natomiast zwycięstwo reprezentanta A Klasy nad IV-ligowcem. Chodzi dokładniej o Łozinę, która wygrała 4:2 z Wiwą Goszcz i KS będzie jedną z nielicznych A-klasowych ekip, jakie znajdą się w następnej rundzie.

Sporą dawkę emocji zafundowała Wratislavia swoim kibicom, i to już nie pierwszy raz w tym sezonie. W ostatnich minutach wrocławianie wygrywali w lidze, a również w poprzedniej rundzie Pucharu Polski dopiero po rzutach karnych udało się awansować. Nie inaczej było 20 września, gdy do Wrocławia przyjechała IV-ligowa Trzebnica i po dwóch błędach bramkarza gospodarzy, przyjezdni do przerwy prowadzili 0:2. "Wrati" nawiązała kontakt z rywalem w okolicy 65. minuty, a w 90. minucie Danicki strzelił na 2:2 i wrocławianie ponownie przystąpili do konkursu jedenastek. Tym razem jednak rywal okazał się lepszy i to ekipa z Trzebnicy będzie czekała na losowanie przeciwnika w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Rzuty karne potrzebne były też do wyłonienia zwycięzcy meczu Jelcza Laskowic z Marcinkowicami. W trakcie regulaminowych 90 minut obie drużyny strzeliły po dwa gole, a jedną z bramek dla Sokoła zdobył Jarosław Wejerowski, który właśnie z Jelcza-Laskowic przeszedł dwa lata temu do Marcinkowic. Żeby było ciekawiej, Czarni oba gole strzelili w ostatnich minutach spotkania, a piłkarze obu ekip potrzymali jeszcze trochę kibiców w napięciu, sporo kolejek rzutów karnych potrzebnych było do wyjaśnienia sprawy, a ostatecznie szczęście znalazło się po stronie Sokoła, który wygrał w konkursie jedenastek 8:9.


Wratislavia Wrocław (O) – Polonia Trzebnica (IV) 2:2 (4:5 w karnych)

Szperling 65', Danicki 90' - Możdrzech 32', Ulatowski 37'

Lotnik Twardogóra (A) – Piast Żmigród (III) 0:8

Widawa Bierutów (O) – Ślęza Wrocław (III) 0:3

Jakóbczyk 2, Molski

KS Gręboszyce (O) – Śląsk II Wrocław (IV) 1:5

KS Łozina (A) – Wiwa Goszcz (IV) 4:2

Łoboda, Kazimierowicz, M. Dejneka, T. Dejneka -

GKS Mirków (O) – Sokół Wielka Lipa (IV) 4:0

Mazurkiewicz, Tryba, Gołda 2

Czarni Jelcz Laskowice (O) – Sokół Marcinkowice (IV) 2:2 (8:9 karne)

- Wejerowski, Tomasz Rudolf

Strzelinianka Strzelin (O) – Piast Żerniki Wrocław (IV) 1:3

Mechanik Brzezina (O) – MKP Wołów (IV) 5:2

KS Żórawina (O) – Zachód Sobótka (O) 1:0

Widawa Kiełczów (A) – Energetyk Siechnice (O) 2:4

- Skowron 2, Zapał, Stoszek,

Czarni Białków (A) – Polonia Środa Śląska (O) 1:1 (3:1 karne)

Zjednoczeni Szczepanów (A) – Bystrzyca Kąty Wrocławskie (O) 3:0 (walkower)

WKS Wierzbica (A) – Orzeł Sadowice (O) 2:5

Górzyński, Lisowski - Mikołajczak 2, Nowak 2, Czapliński

Błękitni Siedlce (A) – GKS Kobierzyce (O) 1:2

Kolektyw Radwanice (O) - Pogoń Oleśnica (IV) 1:8

 

JELENIA GÓRA

Większych niespodzianek w okolicach Jeleniej Góry nie było, tylko jeden gospodarz wygrał swój mecz, ale w tym przypadku nie ma raczej większego zaskoczenia. Tak samo jak w przypadku wysokiego zwycięstwa Piasta Wykroty nad A-klasowym LZS Łazika. Piast wygrał w środę 0:7, a odnotować należy cztery gole strzelone przez Dominika Szydlarskiego, choć to nie jest jedyny popis strzelecki w strefie jeleniogórskiej. Cztery gole strzelił też Bartosz Poszelężny, reprezentujący IV-ligowe Karkonosze, które rozbiły 0:6 KS Włodzice. Jak widać, celowniki w okolicach Jeleniej Góry 20 września były ustawione idealnie.

Julia Szklarska Poręba (O) – Lotnik Jeżów Sudecki (O) 1:3

KS Włodzice (A) – Karkonosze Jelenia Góra (IV) 0:6

Gałach, Poszelężny 4, Kozołubski

TS Parzyce (O) – Olimpia Kowary (IV) 2:6

Stella Lubomierz (O) – Olimpia Kamienna Góra (IV) 3:0

Hutnik Pieńsk (O) – Sudety Giebułtów (IV) 0:5

Chrobry Nowogrodziec (A) – Łużyce Lubań (O) 1:2

LZS Łaziska (A) – Piast Wykroty (O) 0:7

Szydlarski 4, Roman 2, Kleszczyński

Rybak Parowa (A) – Apis Jędrzychowice (IV) 0:3 (walkower)

 

LEGNICA

Chrobry II Głogów (IV) – KS Polkowice (III) 2:6

Dybizbański, Filipowicz - Kobiela 3, Surożyński 2, Piotrowski

Sparta Rudna (O) – Konfeks Legnica (O) 2:2 (w karnych lepsza Sparta)

Kaczawa Bieniowice (O) – Zagłębie II Lubin (III) 0:7

Ryś 2, Pakulski, Nowak, Białek, sam. Warpas

Wolny los: KS Legnickie Pole, Górnik Złotoryja, Dragon Jaczów, Dąb Stowarzyszenie Siedliska, Odra Ścinawa.

 

WAŁBRZYCH

W Wałbrzychu obyło się bez większych niespodzianek, chyba że kogoś zaskoczyło zwycięstwo  Kłodzka nad Bielawą, ale raczej nie powinno. W mocno odmłodzonym składzie wyszli na środowe zawody pucharowe gracze Świdnicy, w ich składzie znalazło się dziewięciu młodzieżowców, ale bez problemu poradzili sobie z A-klasowym Górnikiem Nowe Miasto i w ćwierćfinale zmierzą się z Jaworzyną Śląską.

Choć drabinka w strefie wałbrzyskiej jest już rozlosowana, to jeszcze wszystkich par ćwierćfinałowych dziś nie poznamy, ponieważ mecz Stronie Śląskie - Unia Bardo został przełożony na 27 września.


1 LKS Bystrzyca Górna (O) - Karolina Jaworzyna Śląska (IV) 0:1

- Wilk

2 Górnik Nowe Miasto (A) - Polonia Stal Świdnica (IV) 1:5

- Tragarz, Szczygieł 2, Myrta, Skowroński

3 Górnik Boguszów Gorce (IV) - Górnik Wałbrzych (IV) 1:3

4 Grom Witków (O) - AKS Strzegom (IV) 0:1

5 Skałki Stolec (O) – Lechia Dzierżoniów (III) 1:8

- Niedojad 3, Borowy 3, Buryło, Krupnik

6 Nysa Kłodzko (IV) - Bielawianka Bielawa (IV) 4:2

Wiącek, Horek, Kubies, sam -

7 Stronie Śląskie(O) - Unia Bardo (IV) 27 września

8 Orzeł Lubawka (O) - Orzeł Ząbkowice Śląskie (IV) 1:8

PARY ¼ FINAŁU W STREFIE WAŁBRZYSKIEJ

W okręgu wałbrzyskim już wcześniej wylosowana została drabinka, według której dobierane są pary w kolejnych rundach Pucharu Polski. Poniżej pary ćwierćfinały, który zaplanowano na 4 lub 11 października.

Karolina Jaworzyna Śląska (O) - Polonia Stal Świdnica(IV)

Górnik Wałbrzych (IV) - AKS Strzegom (IV)

Nysa Kłodzko (IV) - Bielawianka Bielawa (IV)

Stronie/Bardo - Orzeł Ząbkowice Śląskie (IV)Wróć do listy aktualności