Ogólne

A klasa IV Wrocław: Sokół II zagrał dla Orła

2019-04-28 14:05:32

Do ważnych rozstrzygnięć doszło 27 kwietnia w grupie IV wrocławskiej A klasy, a w ich konsekwencji sporo zyskała ekipa z Marszowic, która urasta do miana faworyta do awansu.

W starciu dwóch bardzo mocnych beniaminków Nadolice zmierzyły się na swoim terenie z rezerwami IV-ligowych Marcinkowic. Do przerwy gości prowadzili 2:0 i taki wynik utrzymywał się do 80. minuty zawodów. Wtedy bramkę kontaktową strzelił Piast, które solidnie zapracował sobie w drugiej odsłonie na minimum jednego gola, a gdyby gospodarze wykazali się nieco lepszą skutecznością, mogli jeszcze doprowadzić do remisu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2, dzięki czemu Sokół II zaczyna urastać do miana rycerzy wiosny, ale przede wszystkim taki wynik oznacza kolejną stratę punktów Piasta, który zimę spędził na pierwszym miejscu. Tymczasem Orzeł z Marszowic zgarnął komplet oczek na zasadzie walkowera za mecz z wycofanym z ligi MPC Pęcz i tym samym wyprzedził ekipę z Nadolic już o sześć punktów.

Ciekawostka statystyczna: sobotnia porażka Nadolic była ich pierwszą porażką na swoim terenie od 1 października 2017 roku! Na koniec dodać można, że Piast jest pierwszym beniaminkiem wrocławskiej A klasy od pięciu lat, który zimę spędził na fotelu lidera.